« 2012 Tiger Canoe Heihei Wa'a | Main | 2012 Keauhou Kuuipo Race »
Saturday
Mar172012

2012 Keauhou Kuuipo Race ~ Results

Congratulations to the paddlers that competed in the Keauhou Kuuipo Race

The results are:

Division: Junior OC2 Mixed

Place Time Pace Bib# Name/City Age
1 32:44 3:38.3 502 Wendall Kaiawe Aulike Kaiawe 8

Division: Short OC1 F 14-18

Place Time Pace Bib# Name/City Age
1 1:22:31 9:10.2 654 Rebekah Mersburgh 16
2 1:24:08 9:20.9 515 Jennifer Kalili 16

Division: Short OC1 F 40-49

Place Time Pace Bib# Name/City Age
1 1:08:54 7:39.4 470 Kim Rowe 49

Division: Short OC1 F 50-59

Place Time Pace Bib# Name/City Age
1 1:13:17 8:08.6 658 Leslie Crawford 50
2 1:18:57 8:46.4 457 Kim Schneider 59

Division: Short OC1 F 60+

Place Time Pace Bib# Name/City Age
1 1:12:24 8:02.7 67 Patty Eames 63
2 1:15:13 8:21.5 505 Ilona Higgins 65
3 1:15:58 8:26.5 319 Sammie Stanbro 67
4 1:19:12 8:48.0 652 Marianne Starr 66
5 1:25:36 9:30.7 957 Beve Schorr 62

Division: Short OC1 F Novice

Place Time Pace Bib# Name/City Age
1 1:06:48 7:25.3 73 Noelani Spencer 25
2 1:14:31 8:16.8 953 Hi'ilei Aldridge 27
3 1:16:37 8:30.8 13 Shannon Au 33

Division: Short OC1 M 14-18

Place Time Pace Bib# Name/City Age
1 1:06:30 7:23.4 811 Rafael Hector Jesus Flores 16
2 1:06:54 7:26.0 501 Kade Pelekane 13
3 1:07:34 7:30.4 950 H'aheo Kaiawe 14
4 1:31:25 10:09.5 653 Tyron Libarios-Moses 12

Division: Short OC1 M 19-49

Place Time Pace Bib# Name/City Age
1 1:03:07 7:00.8 933 Jason Gabriel 29
2 1:06:37 7:24.2 962 Bronson Kane 32
3 1:13:16 8:08.5 657 Frank Wilkins 46
4 1:15:53 8:26.0 959 Dan Mersburgh 41

Division: Short OC1 M 50-59

Place Time Pace Bib# Name/City Age
1 1:03:33 7:03.7 387 Joe Marengi 59
2 1:08:35 7:37.3 98 Kerry Long 57
3 1:11:57 7:59.7 181 Mark Crawford 59

Division: Short OC1 M 60-64

Place Time Pace Bib# Name/City Age
1 1:04:58 7:13.1 182 Chris Grogan 61
2 1:05:07 7:14.1 399 Tim Haentens 63
3 1:08:51 7:39.1 104 Brook Collins 63

Division: Short OC1 M Novice

Place Time Pace Bib# Name/City Age
1 1:02:55 6:59.5 490 Koa Paulo 29
2 1:06:51 7:25.8 912 Sean Arellano 33

Division: Short OC2 F 16-49

Place Time Pace Bib# Name/City Age
1 1:04:18 7:08.7 942 Maile Leslie Mara Trammell 35

Division: Short OC2 F 50+

Place Time Pace Bib# Name/City Age
1 1:07:05 7:27.3 273 Leslie Woods Teri Fong 55

Division: Short OC2 M 16-49

Place Time Pace Bib# Name/City Age
1 60:00 6:40.0 212 Keoki Kama Maitland Akau 42
2 1:01:19 6:48.8 402 Keola Pelekane Shannon Hardy 42

Division: Short OC2 M 50+

Place Time Pace Bib# Name/City Age
1 57:51 6:25.8 960 Mel Paole Jim Uding 67
2 1:01:12 6:48.1 277 Bob Bruce Richard Everett 65
3 1:03:40 7:04.5 286 Brian Scully David Monson 53

Division: Short OC2 Mixed 16-49

Place Time Pace Bib# Name/City Age
1 1:02:03 6:53.8 289 Charlie White Kim Kimi 47
2 1:05:07 7:14.1 240 Lorrin Ching Tina Flower 39

Division: Short OC2 Mixed 50+

Place Time Pace Bib# Name/City Age
1 1:09:10 7:41.2 655 Mike Lannoy Diane Neubert 60
2 1:09:40 7:44.5 201 Janet Hekkila Vern Hekkila 70

Division: Short Rudderless M 16+

Place Time Pace Bib# Name/City Age
1 1:06:28 7:23.1 656 John Roberts 68

Division: Short SUP M Open

Place Time Pace Bib# Name/City Age
1 41:26 4:36.2 1001 Jeff Okuna 33

Division: Short Surfski M Open

Place Time Pace Bib# Name/City Age
1 57:36 6:24.1 30 George Abood 59
2 1:04:26 7:09.6 475 Jeff Clemenson 58

Division: Long OC1 F Open

Place Time Pace Bib# Name/City Age
1 1:35:56 10:39.6 131 Sheila Cadaoas 50
2 1:43:11 11:27.9 305 Alisa Prendergast 44

Division: Long OC1 M 16-39

Place Time Pace Bib# Name/City Age
1 1:18:43 8:44.8 443 Kekua Nolan 29
2 1:25:24 9:29.4 458 Theron Ogata 39

Division: Long OC1 M 40-49

Place Time Pace Bib# Name/City Age
1 1:32:01 10:13.5 520 Daniel Legler 45

Division: Long OC1 M 50-59

Place Time Pace Bib# Name/City Age
1 1:26:05 9:33.9 452 Grant Kojima 53
2 1:29:41 9:58.0 134 Scott Ferry 52
3 1:36:08 10:41.0 478 Earl Cox 53

Division: Long OC1 M 60+

Place Time Pace Bib# Name/City Age
1 1:38:46 10:58.5 33 Keven Rinkenbach 61
2 1:47:53 11:59.3 966 Peter Greenwell 72

Division: Long OC1 M Novice

Place Time Pace Bib# Name/City Age
1 1:29:02 9:53.6 451 Zack Judd 22

Division: Long OC2 M 50+

Place Time Pace Bib# Name/City Age
1 1:22:38 9:10.9 204 Yasu Tanakka Chuch Santiago 51

Division: Long OC2 Mixed 50+

Place Time Pace Bib# Name/City Age
1 1:30:15 10:01.7 243 Terry Neubert Kaeti Ecker 62

Division: Long Rudderless M Open

Place Time Pace Bib# Name/City Age
1 1:32:31 10:16.9 302 Eddie Nabarro 42

Division: Long Surfski M Open

Place Time Pace Bib# Name/City Age
1 1:18:49 8:45.5 651 Ian Foo 48
2 1:21:42 9:04.7 300 Ivan McIver 41

PrintView Printer Friendly Version

EmailEmail Article to Friend

Reader Comments

There are no comments for this journal entry. To create a new comment, use the form below.

PostPost a New Comment

Enter your information below to add a new comment.

My response is on my own website »
Author Email (optional):
Author URL (optional):
Post:
 
Some HTML allowed: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>