« 2014 East Hawaii Challenge ~ Results | Main | 2014 Pearl Harbor 10k ~ Results »
Saturday
Feb012014

2014 Stella Blues Relay Race ~ Results

Congratulations to the paddlers that competed in the

Stella Blues Relay Race

The results (by Division) are:

Finish Order # Raw Time Lname Fname Partner1 Name Partner2 Name Partner3 Name Place Division
19 77 01:03:34.81 Kuck Danielle Cameron Jacome 1 OC‐1 Coed
22 7 01:04:50.21 Kahookele‐Pea Marjie Willy Pea 2 OC‐1 Coed
23 36 01:05:45.39 Oltman Jeffrey Cynthia Conrad 3 OC‐1 Coed
27 11 01:07:57.18 DeBoni Catherine Keoni Kelly 4 OC‐1 Coed
37 24 01:15:00.31 Wood Gail Michael Cordi 5 OC‐1 Coed
47 419 01:28:14.49 Klaus Marianne Ezra Erb 6 OC‐1 Coed
11 23 01:00:39.67 Whener R.J. 1 OC‐1 Junior
12 53 01:00:50.21 Whitford Quinn J.R. Rios 1 OC‐1 Men
13 27 01:01:42.88 Mateo Joe Lee Ishikawa 2 OC‐1 Men
16 728 01:02:52.30 Sparling Mike Don Abernathy 3 OC‐1 Men
17 435 01:03:13.41 Aki Kawika Keith Keahi 4 OC‐1 Men
18 65 01:03:28.89 Balidoy Reginald Deren Ash 5 OC‐1 Men
20 731 01:04:05.97 Stewart Bob Calvin Chow 6 OC‐1 Men
21 105 01:04:21.13 Aluli Pia Wendell DeVera 7 OC‐1 Men
35 483 01:11:49.26 O'Mara Ryan Boe Greene 8 OC‐1 Men
1 441 00:50:54.19 Reichenstein Will 1 OC‐1 Men Solo
2 461 00:51:17.13 Gilbert Kingi 2 OC‐1 Men Solo
3 440 00:51:44.44 Loyola Nathan 3 OC‐1 Men Solo
4 109 00:54:41.33 Gomes Felipe 4 OC‐1 Men Solo
29 198 01:09:49.47 Simonds Mark 5 OC‐1 Men Solo
32 8 01:10:38.66 Van Ammers Fiona Lani Gomes 1 OC‐1 Women
38 492 01:15:36.37 Padilla Regina Jo Sheng 2 OC‐1 Women
45 725 01:26:04.44 Belafiore Catherine Michelle Willmering 3 OC‐1 Women

10 299 01:00:07.41 Donovan Paul Christine Donovan Lee Moyers Kristi Dougherty 1 OC‐2 Coed

14 110 01:01:46.34 Balidoy Ricky Magdalena Carey Mael Carey Jocelyn Hrkach 2 OC‐2 Coed

24 345 01:05:56.94 Hamp Eric Arianna Gerry Claire Gilbert Nick Gilbert 3 OC‐2 Coed

28 129 01:09:13.35 Angel Wilson Katy Smith Flori Leon Hideharu Yoshikawa 4 OC‐2 Coed

34 89 01:10:51.38 Cavitt Sam Robyn Cavitt Susan Ramon Mike Eilers 5 OC‐2 Coed

46 2 01:26:15.04 Pearsall Deb Ken Pearsall Jane Kohler James Kohler 6 OC‐2 Coed

8 116 00:58:58.17 Keahi Bear Mike Buden Mark Shimer Adam Quinn 1 OC‐2 Men

9 21 00:59:13.11 Talley Austin Pedro Gapero Jr. Brad Thomas Matthew Langella 2 OC‐2 Men

15 121 01:02:44.43 Guerin Tom Lou Dionese Biggie Lara John Salse 3 OC‐2 Men

25 438 01:06:50.36 Fisher Van Caddy Wolbright Josh Gruber Levi Bramer 4 OC‐2 Men

30 497 01:10:01.07 Murphy Neil Riese Perry Strider Kerrick Ben Yrizarry 5 OC‐2 Men

36 600 01:12:05.85 Belen Darrell Stanford Lanias Zoltan Milaskey Sulemon Sulemon 6 OC‐2 Men

39 430 01:16:17.18 Salse Deanna Denise Guerin Meryl Cohen Judy Epstein 1 OC‐2 Women

44 100 01:20:48.07 Alves Emilou Tanya Raymond Alix Worsheim Sharon Balidoy 2 OC‐2 Women

40 159 01:28:48.69 Bland Ben Matt Kinoshita 1 Prone Men

41 101 01:29:33.27 Denham Bram Mike McDonald 2 Prone Men

26 279 01:19:52.87 St. John Ron 1 SUP Men

33 172 01:22:33.65 Babcock Bill Gregg Leion 2 SUP Men

42 167 01:30:17.29 McCarthy Pat SeaRay Beltran 3 SUP Men

48 58 DNF Breen John "Jack" John Cano Surfski Men

5 44 00:55:44.45 Owens Michael Surfski Men Solo

6 111 00:56:33.46 Spork Richard Surfski Men Solo

7 17 00:57:58.69 Santiago Chuck Surfski Men Solo

31 108 01:10:30.21 Goldberg Mark Surfski Men Solo

43 428 DNF Durkan Gerald Surfski Men Solo

 

PrintView Printer Friendly Version

EmailEmail Article to Friend

Reader Comments

There are no comments for this journal entry. To create a new comment, use the form below.

PostPost a New Comment

Enter your information below to add a new comment.

My response is on my own website »
Author Email (optional):
Author URL (optional):
Post:
 
Some HTML allowed: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>